GaleriePro zájemceOdkazyLokality
Významné objevy
Naše speleologická skupina byla založena jako Základní organizace České speleologické společnosti 7.6. 1990. Historie skupiny je však mnohem delší, jelikož ustavující členové byli předtím členy ZO 1-06 Speleologický klub Praha. Proto historie tohoto klubu je do té doby i naší historií.
Zpočátku se naše skupina věnovala dokončení průzkumu a mapování předtím nově objevených částí Netopýří jeskyně v lomu Chlum (u Srbska v Českém krasu). Činnost skupiny se následně zaměřila na výzkum Jeskyně nad Kačákem a jeskyní Beranova lomu na levém břehu Berounky. Nezávisle na tom navázala na průzkumné práce Speleologického klubu Praha na planině Dolný vrch ve Slovenském krasu.
V současné době se její aktivity zaměřují na Jeskyni nad Kačákem, jeskyni Pod Javorkou (Český kras) a planinu Dolný vrch - Alsó Hégy (slovensko - maďarská hranice).
K nejvýznamnějším objevům patří 120 m hluboká několikastupňová propast Natrhnutá (Dolný vrch, Slovensko), nejmladší úroveň - Koridor 2000 v Jeskyni nad Kačákem (Český kras), jeskyně Marie v Beranově lomu (Český kras), nové partie jeskyně Pod Javorkou (Český kras) a propast Hana-lyuk (Alsó-Hégy, Maďarsko). Historie činnosti na jednotlivých lokalitách je uvedena na stránce lokality.
Hlavní strana
Aktualizováno: 15.10.2007
© Luděk Vlk 2007